До 80-річчя «Олевської республіки» на Житомирщині відновлять кімнату, де Тарас Бульба-Боровець підписав історичний Указ

IMG 4436Цього року Житомирщина і вся Україна відзначатиме ювілей – 80 років «Олевської республіки». Історичний документ про її створення Тарас Бульба-Боровець  підписав у будівлі нинішнього Олевського професійного ліцею, який, свого часу, був штабом Поліської Січі.

Історичну кімнату, де відбулась ця подія вкотре відвідав голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, аби обговорити її автентичне відновлення у мінімузей.

«Проєкт взявся реалізувати Народний художник України Анатолій Васильович Гайдамака. До ювілею всі роботи мають бути завершені! Це наша велична історія і про неї треба заявляти на весь світ. А головне – нам не потрібно нічого вигадувати, щоб привернути увагу туриста. Житомирщина – справжній клондайк цікавих постатей та подій. Мінімузей, який ми створимо в Олевську має стратегічне значення, адже покаже наскільки цінна для нас українська історія та підігріє інтерес до нашої області», - сказав Володимир Федоренко.

До заходу також долучились начальник відділу національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Департаменту культури, молоді та спорту ОДА Людмила Гуменна та представники ветеранських організацій Житомирщини.

Вперше голова обласної ради відвідав даний заклад під час робочої поїздки до Олевської громади 2 лютого. Тоді ж, під час спілкування із місцевим викладачем-дослідником Олександром Павленком, голова обласної ради зазначив про необхідність автентичного відновлення кімнати, де відбулася історична подія.

Цього року Всеукраїнський фестиваль «Олевська республіка» та «Стежками Тараса Боровця» відбудеться на Олевщині ювілейний 5-й раз. Дійство буде приурочене до 80-річчя «Олевської республіки» та планується на вересень.

Як розповів Олевський міський голова Сергій Лисицький, проведення фестивалю «Олевська республіка» відбудеться на новій локації – набережна зона річки Уборть за Будинком культури.

Рішення про зміну локації дозволить всім бажаючим, які раніше не мали змоги відвідати фестиваль, що проходив за територією міста, зручно та без перешкод відвідати такий цікавий культурно-просвітницький захід.

Для молоді одночасно пройде фестиваль «Стежками Бульби Боровця». Також у планах видання тематичних посібників, проведення виставок та квестів.

Олевська міська рада  офіційно зверталась до Верховної Ради, аби включити 80-річчя «Олевської республіки» до переліку загальнодержавних свят.

Також варто зазначити, що у видавництві ВРУ виходить у світ книга професора кафедри історії України ЖДУ ім Івана Франка Сергія Стельниковича «Тарас Бульба-Боровець: „Ми не можемо ні на хвилину припиняти нашої боротьби“».

Довідково.

Олевська республіка — локальне українське державне утворення на Поліссі з 21 серпня по 15 листопада 1941 року в період Другої св. війни на території Олевського району, який з 20 жовтня 1941 входив до складу Генеральної округи Житомир.

У 1940 році наказом керівника уряду УНР Тараса Бульбу офіційно уповноважили відновити національне військо. Вже у 1941 році чисельність УПА «Поліська Січ» сягала 10 000 бійців.

У серпні 1941 року, зайшовши в містечко Олевськ, Бульба-Боровець вишикував загони вояків і привселюдно з військом склав присягу на вірність Україні. Освятивши українські прапори сформованих загонів, їхню зброю, з піднятою шаблею над головою він урочисто проголосив: «звідси розпочнеться визволення України від совітів і всіх її ворогів».

21 серпня 2011 року в місті Олевськ було урочисто відзначено 70-річчя від заснування Олевської республіки. Для увічнення цієї події в центрі міста на вулиці Володимирській було відкрито пам'ятний знак.

IMG 4324 1

IMG 4324 1

IMG 4324 1

IMG 4324 1

IMG 4324 1

IMG 4324 1

IMG 4324 1

IMG 4324 1

IMG 4324 1

IMG 4324 1

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2